פברואר 7, 2023

קבלת עיסויים יכולה לעזור לכולכם, אבל היא בפרט עוזרת למי שסובל מסיטואציות קשות, כמו למשל – מחלת הפיברומיאלגיה, הסרטן, בעיות בקיבה, מחלות לבביות, וכיוצא בזאת. כמו כן, העיסוי עוזר עם כאבי שרירים, גם שלא ממש מתאמצים, אלא בזמן שנוהגים, שיושבים, וכשרוכנים ליד המחשב. במצב כזה, באם תמשיכו לקרוא, תבינו כבר הכול, העיסוי של רקמות העמוק מטפל בגידים או בשרירים, ומסוגל לשחרר אתכם מן הלחץ שלכם, כאשר הוא מעולה בתורו לבני אדם אשר מתמודדים עם כאבי שרירים כרוניים, פציעה או כל סטרס בשרירים…

האם עיסויים בדמות של מיופסיאלי ייטיבו עמכם?

על פניו נראה כי עיסויים בדמות של מיופסיאלי ייטיבו עמכם. מבולבלים? מיד נסביר הכול. ובכן, כשאומרים פאשיה מתכוונים לרשת של רקמות החיבור שנמצאת מתחת לעור, מה שתומך בשרירים, וכמו גם מאפשר לכם להתנייד באופן חופשי. כשתעברו עיסוי מיופסיאלי, המעסה ילוש וימתח את השרירים ואת הפאשיה שלכם, וזאת על מנת להיטיב עם הסטרס או המתח שבו אתם שרויים. מדובר אודות סוג של עיסוי עם מתיחות עמוקות, שאותו משלבים עם כל מיני טכניקות של עיסוי טיפוליות. הדבר פשוט מעולה לשם פתיחה של הגב התחתון והגב העליון, הצוואר או הכתפיים שלכם.

האם גם לספורטאים יש סוג עיסויים שמתאים להם?

אכן, אף לספורטאים יש סוג של עיסויים שמתאים להם, שזהה לסוג של עיסוי רקמות עמוק, אך הוא מתמקד בשרירים שנחבלו בעת עשיית ספורט או בעת פעילות גופנית שוב ושוב. ספורטאים עושים שימוש בגוף שלהם באופן אחר מהאנשים הממוצעים. מי שהמון על הטיפול בעיסויים, בעל ניסיון בעיסויי ספורט, יטיב להעניק לכם עיסוי על מנת לחזק את השרירים שלכם ולטפל בכל הסוגים של פציעות הספורט.

למה עיסויים של נקודת הטריגר כה מומלצים?

קבלת סוגי עיסויים בתור נקודת טריגר מתמקדת בנקודות הכאב בגב או בצוואר. באמירה "נקודת טריגר" מהווה נקודה רצינית ברקמות או התכווצות שרירים קטנה. המטפל שלכם יעשה שימוש בלחץ ממוקד ובצורה ישירה, על מנת למקד את הנקודות הנ"ל. כל זה בהכרח אמון על הגברת זרימת הדם לאזורי הגוף, ויסייע בשחרור שלהם. סוג העיסוי הזה עשוי להיות אפקטיבי אף לבני האדם שסובלים מכאבים כרוניים.

האם ביכולתם של עיסויים להפחית חרדות ומתחים?

ברור מאליו, כי עיסויים מספקים תחושה של רגיעה, אשר בהכרח מפחיתה כל היבט של מתחים או של חרדות. בגוף האדם קיימות שתי מערכות עצבים – האחת, פאראסימפטטית, שמתמקדת בפעולות היום יום, שמובילה למנוחה או להרפיה; השניה, סימפטית, שמניעה תגובה של מלחמה או בריחה, שנובעת ממצבים של סטרס.