יוני 16, 2024

כאשר מדברים על גזל דומיין מדברים על תרחיש שבו מישהו מנסה לפלוש לכם לדומיין או במילה פשוטה מאוד לפרוץ אליו.

פריצה של דומיין אפשר לעשות בכמה מצבים, בשלב הראשוני אפשר לשנות את הפרטים שלכם, אותם פרטים שאיתם נרשמתם ויש מצב שבו אפשר לשנות את הדי אן אס.

בשיטה הראשונה השליטה תעבור אל הפורץ באמצעות קבלת שליטה מלאה בזכות הפרטים שיש לו ביד ואילו באמצעות DNS השיטה תדבר על רזולוציה של שמכם בשרת עצמו כך שכל התנועה שלכם תעבור לשרת אחר והתוצאה כמו ידועה מראש.

מי מבצע גזל דומיין?

את גזל הדומיין יכולים לבצע אקרים, הם למעשה משנים את הנתונים שיש להם בידיים וכך להפוך את עצמם לבעלים, מופתעים? זו בהחלט יכולה לשמש ראייה שהם בעלי החשבון ומכאן אתם כבר יכולים לדמיין מה עלול לקרות.

כמו כן, יכול האדם שעושה את העוולה לשנות גם את פרטי תשלום או שכפי שכבר צוין להעביר את שמו של דומיין למקום אחר לגמרי.

איך יודעים לזהות גזל דומיין?

יש כמה וכמה מצבים של גזל דומיין, רוצים לדעת איך מבדילים ביניהם? כפי שצוין זה יכול לבוא בצורת נזק לDNS וכל מה שמופעל תחת אותו דומיין ייפגע או יועבר למקום אחר, דבר נוסף שיכול לקרות קשור להתחזות, כאמור מישהו מתחזה למשהו שזה לא אתם ובהתכתבות כזו או אחרת הצד השני בטוח שזה אתם.

סוג של גזל דומיין נוסף הוא כפי שגם צוין לשנות את השם באמצעות מסד הנתונים שיש ברשותו של האדם ועוד.

חלק נוסף הוא גם לזייף את הפרטים של החשבון לרבות זיופים של הודעות בגין אישורים ובשלב של העברות בין הרושמים אל הרשמיים עצמם.

בסיכומו של דבר, אנשים רוצים להשתלט על דומיין ולכן הם עושים גזל דומיין. מיותר לציין כי  ההשלכות הן בעיתיות ביותר ובאין התייחסות או טיפול זה עלול לגרום לא רק לפגיעה בדומיין אלא גם להפסד כספי של העסק.